Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Piękny Jubileusz 97. urodzin pani Heleny Poszewieckiej

2020-02-01 10:59:26 (ost. akt: 2020-02-01 11:02:28)

Autor zdjęcia: Jolanta Bieńkowska

Pani Helena Poszewiecka z Fromborka kilka dni temu obchodziła swoje 97. urodziny. Ten wyjątkowy jubileusz to był bardzo dobry czas do wspomnień. Nie obeszło się bez wzruszeń i silnych emocji, ale przede wszystkim radości z bycia razem.

Papież Jan Paweł II w „Liście do ludzi w podeszłym wieku” pisał „Cechą cywilizacji prawdziwie ludzkiej jest szacunek i miłość do ludzi starych, dzięki którym mogą oni czuć się żywą częścią społeczeństwa”. Żywotna, uśmiechnięta i przesympatyczna – taka jest Pani Helena Poszewiecka, mieszkanka Fromborka, która 24 stycznia świętowała swoje 97. urodziny.

https://m.wm.pl/2020/01/orig/f2-607266.jpg

Życie pani Heleny to skarbnica doświadczeń i przeżyć. Choć trudno w to uwierzyć, ta kobieta przeżyła II wojnę światową, cały PRL i upadek komuny. 97 lat życia to nie tylko piękny wiek, lecz również historia życia na przestrzeni dwóch wieków. Taki jubileusz to okazja doniosła i niecodzienna. To piękny czas, który nacechowany jest szczególną wartością, na którą składają się lata naznaczone blaskiem i trudem życia codziennego. To czas, w którym można nagromadzić mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości życiowych. To przeogromna skarbnica drogocennych rad i wskazówek, z których przez lata korzystało wiele osób.

Dostojnej Jubilatce z okazji Jubileuszu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu lat życia, wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością, uśmiechu na twarzy i spełnienia wszystkich marzeń złożyli osobiście Zastępca Burmistrza Damian Krasiński wraz z Sekretarz Gminy Barbarą Chomacką, wręczając kwiaty i okolicznościowy list gratulacyjny.
W tym uroczystym dniu Pani Helena przyjęła gości w gronie najbliższej rodziny. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Było też okazją do wspomnień oraz poznania bogatego życiorysu Pani Heleny, która mimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem, świetnym samopoczuciem i humorem.

Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają oddech w piersiach. Z okazji urodzin Redakcja IKATA składa Pani Helenie najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KubaEd #2860253 | 109.207.*.* 1 lut 2020 11:30

    Moc serdecznych życzeń urodzinowych Pani Poszewieckiej przesyłają Kubiakowie z Tczewa.Marysiu!!!Niech Twoja Mama jeszcze długo Was cieszy!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages