Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Łódź zadba o bezpieczeństwo

2018-12-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-05 11:17:26)
łódź, frombork

łódź, frombork

Autor zdjęcia: policja

Frombork\\\ We fromborskim porcie odbyło się oficjalne przekazanie nowoczesnej łodzi „Parker 800”, która patrolować będzie Zalew Wiślany. Sprzęt trafił do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, ale stacjonować będzie we Fromborku.

28 listopada w porcie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie łodzi. Łódź będzie służyć do patrolowania Zalewu Wiślanego i prowadzenia akcji ratunkowych oraz wszelkich akcji w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osób, w tym akcji powodziowych. W razie nagłej potrzeby będzie ją można szybko przetransportować w inną część regionu. Jest to pierwsza łódź w województwie warmińsko-mazurskim, która doskonale będzie sobie radzić w trudnych warunkach morskich.
— Ogromnie cieszę się, że polskie wody Zalewu Wiślanego będą patrolowane przez tak nowoczesną łódź, jaką jest ten piękny Parker 800 Pilothouse; co godne podkreślenia łódź wyprodukowaną przez polską firmę Parker Poland — mówił wicewojewoda Sławomir Sadowski. — Myślę, że to też ma swoje znaczenie. Posterunek Policji we Fromborku otrzymuje dzisiaj naprawdę znakomity sprzęt, który wzmocni działania funkcjonariuszy, a co bez wątpienia przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na tym obszarze. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tego nowoczesnego sprzętu. Fundatorami łodzi jest MSWiA oraz Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski. Jestem przekonany, że ta łódź i pilotujące ją załogi dobrze się przysłużą sprawom bezpieczeństwa patrolując akwen Zalewu Wiślanego.
Łączny koszt zakupu wyniósł 419 tys. zł (ponad 213 tys. zł z Programu Modernizacji Policji, 200 tys. zł z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz ponad 5 tys. zł ze środków budżetowych Policji). Łódź może przewieźć jednocześnie maksymalnie sześć osób. Sprzęt wyposażony jest w dwa silniki o mocy 150KM każdy (maksymalna prędkość nie mniejsza niż 40 węzłów) oraz w radar technologii 4g i echosondę.
Łódź marki Parker 800 Pilothouse wraz z przyczepą podłodziową marki Temared oraz wyposażeniem ruchomym (m.in. certyfikowane koło ratunkowe, wiosła, pokrowce na łódź oraz silnik, lina kotwiczna, lina cumownicza, lina holownicza, gaśnica czy koc gaśniczy) została dostarczona przez firmę Parker Poland Sp z o.o. w Warszawie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Średniowiecze. #2638754 | 5.172.*.* 7 gru 2018 11:17

  Bez szamana jak widze nie byłoby imprezy. Jeszcze jarek ze słupkiem powinien przyjechać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie cieszcie sie zawczasu. #2638645 | 5.172.*.* 7 gru 2018 09:21

  Proponuje podwójny zestaw gaśnic i stróża 24/h bo fromborskie menty lubią palić wszystko co wchodzi im w droge i nie pozwala kraść.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nyh #2637661 | 83.21.*.* 5 gru 2018 16:47

  miedzy nogami to by pies z budą przeleciał....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages