Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Wystawa prac Małgorzaty Chomicz

2018-11-19 09:53:55 (ost. akt: 2018-11-19 09:58:05)

29 listopada o godzinie 15:00 w Wieży Radziejowskiego w Zespole Katedralnym we Fromborku, zostanie otwarta wystawa prac Małgorzaty Chomicz.

Urodzona w Olsztynie artystka, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego perfekcyjnie opanowała sztuki graficzne. Niezwykła wrażliwość pozwala jej tworzyć pełne subtelności grafiki. Wśród licznych prezentacji twórczości na całym świecie (przeszło 270 wystaw zbiorowych i 65 indywidualnych), za najważniejszą Małgorzata Chomicz uznała wystawę indywidualną w starożytnych murach Pałacu Dioklecjana w Splicie, która miała miejsce w lipcu 2015 roku pod patronatem Ambasady RP w Zagrzebiu.

Artystka działa w stowarzyszeniach twórczych: członek honorowy Stowarzyszenia Grafików „Stamperia del Tevere” w Rzymie oraz członek Stowarzyszenia Insigna w Rzymie, a także Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki.
Planuje i koordynuje międzynarodowe projekty artystyczne.
Na początku 2019 roku, Małgorzata Chomicz, mieszkająca w Olsztynie i okolicy Perugii we Włoszech, wyjedzie do Indii jako visiting professor uniwersytetu Indira Kala Sangeet University Khairagarh. W roku 2018 na tej uczelni powstała praca dyplomowa pt. "Malgorzata Chomicz as a printmaker " - autor Anirbar Midya - w Indira Kala Sangeet Uniersity Khairagarh (Indie).
Wielokrotnie twórczość Małgorzaty Chomicz była nagradzana. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Il Museo dell’Incisione - Muzeum Grafiki - Acqui Terme, Włochy, Ambasada RP w Zagrzebiu, Museo Guido Calori San Gemini, Włochy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie oraz prywatnych (Chiny, USA, Niemcy, Włochy, Polska, Kanada, Słowenia, Szwajcaria).

Otwarcie wystawy będzie okazją do spotkania z artystką.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages