Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Ćwiczenia "Park Astronomiczny 2018"

2018-10-19 14:09:19 (ost. akt: 2018-10-19 14:12:29)

18 października około godz. 09:00 strażacy OSP i PSP udali się alarmowo do pożaru w obiekcie administracyjnym Parku Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku znajdującego się w Roninie (gm. Frombork).

Silne zadymienie, które dostrzegł jeden z pracowników skutecznie wypełniło pomieszczenia wewnętrzne obiektu, próba ugaszenia pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego nie powiodła się. Jako pierwsi działania ratownicze rozpoczęli strażacy - ochotnicy z OSP Frombork oraz OSP Wielkie Wierzno. Dodatkowo na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do odnalezienia w pomieszczeniach silnie zadymionych osoby poszkodowanej oraz źródła ognia. Pracownicy przećwiczyli powiadamianie straży pożarnej, ewakuację z obiektów oraz współpracę ze strażą pożarną. Strażacy zapoznali się z obiektem oraz praktycznie przećwiczyli pobór wody do celów gaśniczych ze zbiornika przeciwpożarowego. Zmaganiu strażaków przyglądał się komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko. To kolejne ćwiczenia zorganizowane przez funkcjonariuszy KP PSP w Braniewie tym razem we współpracy z pracownikami Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages