środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Fromborski Bieg COPERNICUSA

2018-08-08 11:00:00 (ost. akt: 2018-08-08 11:42:44)

Biegi\\\ W niedzielę, 5 sierpnia na zakończenie Dni Fromborka odbyły się dwa biegi: II. Fromborski Bieg Copernicusa i Mały Fromborski Bieg Copernicusa dla Dzieci. Wśród panów zwyciężył Paweł Wardziński, a wśród pań Magdalena Pietruszka.

Jako pierwsi o godz. 14.45 wystartowali uczestnicy Małego Fromborskiego Bieg Copernicusa dla Dzieci. Chętnych było ok. 70-cioro dzieci do lat 11. Bieg miał zdecydowanie charakter rekreacyjno-rodzinny. Liczył się wyłącznie udział w biegu, a nie rywalizacja. Organizatorzy nie prowadzili żadnej klasyfikacji - każde dziecko było zwycięzcą! Na trasie (ok. 500 m) ze swoimi pociechami pobiegli także jako wsparcie i dla bezpieczeństwa rodzice i starsze rodzeństwo, którzy byli gorąco dopingowani przez licznie zgromadzonych kibiców. Trasa biegu wiodła z Rynku Miejskiego ulicami Fromborka i kończyła się pętlą na zielonym placu, gdzie dzieci po dobiegnięciu do mety przy scenie, zostały przez przedstawicieli fromborskich władz jednakowo nagrodzone okolicznościowymi medalami, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Dom Warmiński oraz Kopierniczkami, ufundowanymi przez Piekarnię Warmińską w Braniewie.
Następnie do rywalizacji o godz. 16.00 przystąpili uczestnicy biegu głównego - II. Fromborskiego Biegu Copernicusa. Jednak najpierw oficjalnego powitania ok. 120 zawodników i zawodniczek dokonała Burmistrz Małgorzata Wrońska, a krótką przy muzyce rozgrzewkę poprowadził nasz słynny trener Waldemar Gajowniczek. Następnie uczestnicy biegu przemieścili się pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie po krótkiej sesji zdjęciowej nastąpił start do rywalizacji zdecydowanie o charakterze sportowo-rekreacyjno-rodzinnej, w której uczestniczyli także zawodnicy Nordic Walking. Trasa biegu o długości ok. 5 km, podobnie jak w roku ubiegłym, przebiegała ulicami Fromborka, a meta była usytuowana na fromborskim rynku. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsza szóstka w kategorii panów i pań została uhonorowana pucharami. Jak to bywa w biegach wśród uczestników byli też zawodnicy i zawodniczki, którzy swoje starty traktują bardzo prestiżowo, stąd też tegoroczny zwycięzca biegu w kategorii mężczyzn Paweł Wardziński uzyskał czas niewiele ponad 15 min! I tym samym obronił tytuł sprzed roku. Drugie miejsce zajął Łukasz Schulz, trzecie Sylwester Paluch, czwarte Wojciech Strzeszyński, piąte Piotr Śliwiak, a szóste Zenon Kaszubowski.
Wśród pań świetnie pobiegła zdecydowanie wygrywając Magdalena Pietruszka, drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Mudryk, trzecie Katarzyna Szabat, czwarte Dorota Mierzwa, piąte Kornelia Pawłowska i szóste Martyna Mąkosa. Zwycięzcy biegu w kategorii panów i pań otrzymali puchary ufundowane i osobiście wręczone przez Burmistrz Fromborka Małgorzatę Wrońską. Pani Burmistrz wręczyła także puchary zawodnikom i zawodniczkom z miejsc 2-6, które zostały ufundowane przez Wodociągi Fromborskie, Klub Zalew Frombork, Hotel Kopernik, Przedsiębiorstwo Usługowe Copernicus, Firmę PLOTER, Animatorów Orlika i sponsora anonimowego. Dodatkowo przedstawiciel z Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego wręczył dla pierwszej trójki z obydwóch kategorii pamiątkowe nagrody.
W rywalizacji Nordic Walking w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Rafał Toporek, drugi był Antoni Gdowik, a trzeci Damian Staniszewski. Wśród pań pierwsza była Aleksandra Toporek, druga Monika Kosianowska, trzecia Izabela Towarnicka. Pamiątkowe statuetki przez dyrektora MGOK we Fromborku Ewelinę Ślepokurę zostały wręczone przez Małgorzatę Sienkiewicz.
Dodatkowym elementem, dodającym kolorytu dla całości biegu, była dekoracja aż 14 par małżeńskich uczestniczących w tegorocznym biegu, pamiątkowymi statuetkami, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie TERAZ WARMIA FROMBORK i wielkich sympatyków naszego biegu Państwo Sylwię i Damiana Kalinowskich Villa Varmia.
Nieodzownym punktem staje się też losowanie limitowanych, dla każdej edycji biegu, pamiątkowych koszulek, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu, także wśród dzieci z biegu głównego. Sponsorem koszulek był Stowarzyszenie Dom Warmiński.
Na koniec wszyscy uczestnicy mogli skosztować smacznej kiełbaski z grilla, które zostały przygotowane przez pracownice z MGOK we Fromborku.
— Wszystkim nagrodzonym, ale przede wszystkim uczestnikom za udział SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy na III edycję biegu za rok — mówi Paweł Osmański, jeden z organizatorów biegu. — Zachęcamy też do odwiedzania na bieżąco strony naszego biegu na Facebooku, gdzie sukcesywnie będą jeszcze zamieszczane zdjęcia. W imieniu głównego organizatora II Fromborskiego Biegu Copernicusa, Urzędu Miasta i Gminy we Fromborku serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji biegu, logistyce, sponsoringowi, zabezpieczeniu trasy, czuwaniu nad bezpieczeństwem uczestników: pracownikom UMiG we Fromborku, Panu Zbyszkowi Stankiewiczowi i jego ekipie, MGOK we Fromborku Pani Ewelinie Ślepokurze i jej pracownikom, Domowi Warmińskiemu, Stowarzyszeniu TERAZ WARMIA FROMBORK - Państwo Sylwia i Damian Kalinowscy Villa Varmia, Piekarnia Warmińska w Braniewie Państwo Ławrukajtis, KPP w Braniewie, Posterunkowi Policji we Fromborku, OSP we Fromborku i OSP z terenu Gminy Frombork, żołnierzom z 9 Brygady Kawalerii Pancernej Braniewie, Arturowi Synowcowi za zabezpieczenie medyczne, Wodociągom Fromborskim, Klubowi Zalew Frombork, Hotelowi Kopernik we Fromborku, Przedsiębiorstwu Usługowemu COPERNICUS we Fromborku, Firmie PLOTER w Braniewie, Animatorom Orlika we Fromborku, sponsorowi anonimowemu, IKAT-owi Braniewo, Departamentowi Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Panu Jarosławowi Makarewiczowi za obsługę sprzętu nagłaśniającego i spikerkę, Panu Waldemarowi Gajowniczkowi za pomoc sportowo-logistyczną, Paniom z wolontariatu-Biuro Zawodów.

Galeria zdjęć: TUTAJ

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MEJ #2551738 | 77.252.*.* 8 sie 2018 13:19

    Kto ten bieg organizował, a w zasadzie to chyba było na żywioł wszystko. Nie można było wyjechać z Fromborka bo bieg jeszcze się nie rozpoczął a już ulice pozamykali, jak ktoś gdzieś spieszył się to miał problem. Młodzież w morkach nie puszczała w uliczki , a nie miała między sobą żadnej możliwości porozumienia się. Można było sukcesywnie zamykać ulice ale "stacze" powinny mieć radiotelefony.Może na przyszłość trzeba o tym pomyśleć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages