Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kręci mnie bezpieczeństwo na wodą

2018-06-04 13:00:00 (ost. akt: 2018-06-04 14:08:27)

Frombork\\\ W poniedziałek, 4 czerwca w porcie we Fromborku odbył się pokaz ratownictwa wodnego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Licznie zgromadzona w pobliżu kanału portowego młodzież mogła zapoznać się z zasadami udzielania pomocy dla osób, które znalazły się w wodzie. Pokazy wydobywania osób poszkodowanych z wody zaprezentowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie. Kampania promujące bezpieczne formy wypoczynku nad wodą została zorganizowana wspólnie przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Formacje mundurowe czynnie wspierali druhowie ochotnicy z jednostki OSP Frombork. Oprócz pokazów na wodzie zgromadzeni mogli zapoznać się z technikami i metodami udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się ze sprzętem służb mundurowych. Sprzyjająca pogoda zgromadziła wiele osób, które obserwowały pokaz działań ratowniczych w wykonaniu mundurowych.
— Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad kąpieliskami i jeziorami — mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie. — Jednak jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Głównym celem tej informacyjno-edukacyjnej akcji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku osobom przebywającym w wodzie lub nad wodą i ograniczenie wypadków tonięć i utonięć osób - zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najczęściej do tragicznych sytuacji nad wodą dochodzi z powodu kąpieli w niestrzeżonym albo zabronionym miejscu i nieostrożności osób przebywając nad zbiornikami wodnymi. Osoby odpoczywające nad wodą wielokrotnie przeceniają swoje umiejętności, ale także nie mają dostatecznej wiedzy o możliwych zagrożeniach, które często są bagatelizowane.
Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu realizacji zadań programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages