Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Poznali oblicza wolontariatu

2016-12-16 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-26 16:14:59)

9 grudnia w Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej we Fromborku”.

Podczas zajęć uczestnicy zgłębiali tajniki i poznawali różne oblicza wolontariatu. Zebrani mieli za zadanie m.in. wskazać cechy, które charakteryzują prace wolontariacką, a także wykazać się empatią, próbując odnaleźć cechy wspólne z wylosowanymi postaciami tj. samotna matka, bezdomny czy aktor. Kolejna zabawa pozwoliła dodatkowo odkryć artystyczne umiejętności uczestników. Namalowali oni bowiem postać wolontariusza, czyli w ich oczach osoby o wielkim sercu, bezinteresownie niosącą pomoc. Po teoretycznym wprowadzeniu, przyszedł czas na praktykę. Zebrani musieli wymyślić trzy projekty, które chcieliby zrealizować: dla mieszkańców Fromborka, dzieci i seniorów. I tak w Grodzie Kopernika stanąłby plac zabaw „Radosna zabawa”. Z kolei w ramach projektu „Bo kochamy dzieci” najmłodsi mieszkańcy otrzymaliby świąteczne paczki, natomiast seniorzy w ramach działań „Pomoc dla seniorów” otrzymaliby wsparcie w leczeniu oraz towarzystwo wolontariuszy, którzy by się nimi opiekowali i spędzali z nimi czas.
Kolejne spotkanie odbyło się 14 grudnia. Tego dnia uczestników projektu odwiedził Mikołaj, który wręczył zebranym świąteczne prezenty.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages