Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Skazani za wielokrotne zgwałcenie. Gdański sąd zwiększył im karę

2017-09-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-14 12:42:20)

Wyrok w sprawie Łukasza K. i Artura T. oskarżonych o wielokrotne zgwałcenie 24- letniej zapadł w Sadzie Okręgowym w Elblągu w pierwszej połowie maja

Wyrok w sprawie Łukasza K. i Artura T. oskarżonych o wielokrotne zgwałcenie 24- letniej zapadł w Sadzie Okręgowym w Elblągu w pierwszej połowie maja

Autor zdjęcia: Fot. Aleksandra Szymańska

Łukasza K. oraz Artura T. za o wielokrotne zgwałcenie 24-letniej elblążanki Sąd Okręgowy w Elblągu skazał na karę pięciu lat więzienia. Mężczyźni nie zgadzali się z tym wyrokiem, złożyli apelację. Odwołanie od tego wyroku złożyła również braniewska prokuratura, która chciała zwiększenia kary dla obu oskarżonych. 6 września gdański sąd rozpatrzył ich apelacje i zwiększył mężczyznom karę o dodatkowy rok.

Wyrok w sprawie Łukasza K. i Artura T., oskarżonych o wielokrotne zgwałcenie 24-latki zapadł w Sadzie Okręgowym w Elblągu w pierwszej połowie maja. Obaj mężczyźni usłyszeli wtedy wyrok 5 lat pozbawienia wolności. Oskarżeni nie zgadzali się z nim. W ich imieniu każdego z nich apelację złożył obrońca. Obaj panowie wnieśli o zmianę wyroku i uniewinnienie oskarżonego, ewentualnie o znaczne złagodzenie kary więzienia lub uchylenie wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia sądowi I instancji. Prokurator Rejonowy w Braniewie wniósł zaś o zwiększenie kary obu oskarżonym po 8 lat i 6 miesięcy więzienia. Apelacje zostały przyjęte. 6 września Sąd Apelacyjny rozpatrzył apelacje stron i skazał Łukasza K. oraz Artura T. na karę 6 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Proces 22-letniego Łukasza K. i 21-letniego Artura T. w Sądzie Okręgowym w Elblągu rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku i toczył za drzwiami zamkniętymi. Mężczyźni byli oskarżeni o to, że wspólnie i w porozumieniu pozbawili 24-letnią mieszkankę Elbląga wolności, zamykając ją w garażu, a następnie wielokrotnie zgwałcili. Po wszystkim oprawcy zagrozili 24-latce śmiercią, jeśli ta zgłosi zdarzenie na policji.

Pokrzywdzona kobieta nie dała się jednak zastraszyć. Już następnego dnia, w obecności sądu, prokuratora i biegłego z zakresu psychologii 24-latka złożyła obszerne zeznania. Obaj mężczyźni nie przyznawali się do winy i twierdzili, że wszystko wydarzyło się za obopólną zgodą.

Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia, w którym wskazano m.in, że Artur T. oraz Łukasz K., oprócz wielokrotnego zgwałcenia, także pobili 24-latkę, w wyniku czego doznała ona m.in. stłuczenia głowy i twarzy, a także całego ciała oraz głębokich otarć naskórka. Za popełnione czyny groziło im 15 lat więzienia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czytelnik #2328890 | 93.231.*.* 15 wrz 2017 17:59

  Siedcie teraz Smrody w Smrodzie przez te wszystkie lata , zachcialo wam sie Kobiety , to teraz juz wam sie napewno odechce , jak wyjdziecie z Mieszkania po za kratami i po tylu latach to wam sie wszystkiego odechce ? A teraz bedzie Okno Krata I D,,, Kamerada !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. i #2328528 | 185.34.*.* 15 wrz 2017 11:02

  Za napad z kindybalcem i pobicie powinni dostać 15 latek.Kamraci z cel zaopiekują sie nimi noca .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages