Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Poszukiwawcze sprawdzają teren przy domu dziecka

2017-09-11 14:56:20 (ost. akt: 2017-09-11 15:25:13)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

W poniedziałek (11 września) na terenie ogrodów Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku rozpoczęły się prace poszukiwawcze grupy eksploratorów ze Stowarzyszenia Historyczno – Poszukiwawczego „Batory” działającego przy Klubie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Jak wynika z informacji pozyskanych przez członków stowarzyszenia „Batory” m.in. od Józefa Lemke, pod koniec II wojny światowej w 1945 r. w okolicach obecnego domu dziecka znajdował się punkt oporu żołnierzy niemieckich. Gdy pan Józef miał 9 lat przychodził tam razem z kolegami, rozmawiał z żołnierzami, którzy pozwalali im oglądać sprzęt wojskowy.

Do poszukiwaczy dobrowolnie zgłosił się pan Krzysztof Jędrzejczak, który przyjechał do Fromborka ze swoim sprzętem m.in. wykrywaczem lorenz oraz georadarem, dzięki którym będzie możliwość „zajrzenia” nawet 8,5 metra w głąb ziemi.

Eksploratorzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawdzić teren. Spodziewają się znalezienia pozostałości amunicji i sprzętu wojskowego. W przypadku, gdy trafią na niebezpieczne znaleziska, do akcji wkroczą saperzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Prace poszukiwawcze potrwają kilka tygodni.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages