Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pobiegł nawet Kopernik

2017-08-08 14:20:51 (ost. akt: 2017-08-08 14:27:38)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Paweł Wardziński i Magda Ingielewicz — to zwycięzcy pierwszej edycji Biegu Copernicusa, który odbył się 6 sierpnia we Fromborku. Na starcie stanęło 130 osób.

Zawody odbyły się 6 sierpnia. Uczestnicy wystartowali o godz. 18.00 spod Pomnika Mikołaja Kopernika. Mieli do pokonania trasę o długości ok. 4,6 km. Od pierwszych metrów prowadzenie objął Paweł Wardziński, który do mety dobiegł mając ponad minutę przewagi nad drugim Krzysztofem Prochną.

Świetnie z trasą poradził sobie uczeń szkoły podstawowej Mikołaj Podlecki, który pomimo młodego wieku uzyskał czas 25:12 i i tym samym pozostawił za plecami wielu dorosłych biegaczy. Na metę wbiegł jako 47 zawodnik.

Pierwszą zawodniczką, która przekroczyła linię metę w kategorii nordic walking była Halina Gałka. Na pokonanie trasy potrzebowała 38:34. Wśród zawodników był także Mikołaj Kopernik... Przebrany za wybitnego astronoma Krzysztof Kotowski pokonał trasę w 43 minuty. Na trasie można było także dostrzec biegającego boso Andrzeja Pilskiego.

Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Wzięły w nich udział całe rodziny. Wiek nie odgrywał znaczenia. Wśród zawodników były zarówno dzieci, młodzież, jak i seniorzy. Wszyscy na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast sześciu najlepszych panów i pań nagrodzono pucharami. Wśród wszystkich uczestników biegu, podczas ceremonii zakończenia rozlosowano ( na podstawie wylosowanych numerów startowych) dodatkowe nagrody – niespodzianki.Wyniki:
Mężczyźni:
1. Paweł Wardziński 15:53
2. Krzysztof Prochna 16:55
3. Piotr Śliwiak 17:05
4. Zenon Kaszubowski 17:37
5. Daniel Filipek 17:47
6 . Bartłomiej Zaleski 17:55

Kobiety:
1. Magda Ingielewicz 19:44
2. Agnieszka Stolarów 20:03
3. Aniela Grabowska 20:14
4. Magdalena Kot 20:44
5. Katarzyna Mudryk 22:12
6. Agnieszka Matczuk 22:42


Organizatorzy:
Urząd Miasta i Gminy Frombork wraz z burmistrz Małgorzatą Wrońską, animatorzy fromborskiego "Orlika 2012".
Współorganizatorzy: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Frombork, Ochotnicza Straż Pożarna we Fromborku, Państwowa Powiatowa Komenda Policji w Braniewie, Stowarzyszenie "Nasze Krzyżewo", 9 BBKPanc., KP PSP w Braniewie.


Dziękujemy!:
Organizatorzy Fromborskiego Biegu Copernicusa pragną bardzo podziękować poniższym instytucjom i osobom za nieocenioną pomoc, bez której nasza impreza nie doszła by do skutku:
Urzędowi Miasta i Gminy we Fromborku — Burmistrz Małgorzacie Wrońskiej i jej współpracownikom, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Frombork — Ewelinie Ślepokurze i jej współpracownikom, Stowarzyszeniu ,,Nasze Krzyżewo,, Jarosławowi Makarewiczowi, Paniom obsługującym Biuro Zawodów, Zbigniewowi Stankiewiczowi i jego pracownikom, Powiatowej Komendzie Policji w Braniewie, Powiatowej Straży Pożarnej w Braniewie, Ochotniczej Straży Pożarnej we Frombrku i z terenu gminy Frombork Damianowi Krasińskiemu, 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie, Starostwu Powiatowemu w Braniewie, IKAT-owi Gazecie Braniewskiej, Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowo-Usługowemu ,,Copernicus,, we Fromborku, Wodociągom Fromborskim, Firmie PLOTER w Braniewie, Zakładowi Stolarskiemu Mudryk we Fromborku, Firmie Hydrografika-Piaskowanie-Lakiernictwo we Fromborku, Firmie Motoryzacyjnej Bunda w Braniewie, Biurze Rachunkowemu ORION we Fromborku, Przemysławowi Mudrykowi, Willa WARMIA we Fromborku, Karolinie Cichowlas, Wanessa Komoń, Izie Rychcik, Magdalenie Ingielewicz, Aleksandrze Jakimczuk, Magdalenie Rogaczewskiej, Mateuszowi Gawronowi, Zygmuntowi Czarneckiemu, Waldemarowi Gajowniczkowi, Maciejowi Gajowniczkowi, Arturowi Synowcowi, Krzysztofowi Kotowskiemu i wszystkim innym osobom, którzy nas wspierali dobrym słowem bardzo dziękujemy !!!


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages