Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Na fromborskich organach zagra Wolfgang Seifen

2017-07-18 12:56:32 (ost. akt: 2017-07-18 12:59:20)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

We Fromborku trwa 50 Międzynarodowy Festiwali Muzyki Organowej, w ramach którego koncertują wybitni organiści.

Jeszcze nie minęły wrażenia po ostatnim doskonałym koncercie organowym w wykonaniu Ludmiły Gołub z Rosji, a już w bazylice pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku, na melomanów czeka kolejne niecodzienne wydarzenie. 23 lipca 2017 roku o godz. 15:30 na fromborskich organach zagra Wolfgang Seifen z Niemiec. Każdy koncert tego artysty jest niepowtarzalny, ponieważ jest mistrzem improwizacji. Muzyka, która wybrzmiewa na koncercie już za chwilę znika na zawsze. Wolfgang Seifen to także dyrygent i kompozytor znany w Europie, ale także w USA i Japonii. Organy uważa za instrument absolutny, który zawiera w sobie brzmienie wszystkich instrumentów, a grając na nich czuje się jak dyrygent, który stoi przed ogromną orkiestrą symfoniczną.
Dźwięki fromborskich organów wydobyte mistrzowską ręką Wolfganga Seifena stworzą z pewnością wspaniałą atmosferę koncertu.


Wolfgang Seifen (Niemcy):

Tytularny organista Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche Berlin.
Urodzony w Bergheim/Erft, Niemcy w 1956 roku, swoje wczesne wykształcenie muzyczne otrzymał w Regensburger Domspatzen, w latach 1973- 1976 studiował muzykę kościelną w Aachen.
Po ukończeniu studiów został organistą w Papal Basilica of St. Mary w Kevelaer, Niemcy. Tutaj, na wielkich organach Seiferta (128 rejestrów, 4 manuały), jego międzynarodowa sława jako improwizatora nabrała znaczenia. Pracował także jako dyrygent chóru i wydawał własne kompozycje.
Wolfgang Seifen uczył improwizacji i muzyki liturgicznej w State Music Conservatory in Stuttgart (1989–1992) oraz w Robert Schumann Conservatory in Duesseldorf (1992-2000). Otrzymał tytuł honorowego profesora w 1995. W październiku 2000 roku, został profesorem improwizacji i muzyki liturgicznej w University of the Arts w Berlinie.
W 2004 został tytularnym organistą Kaiser-Wilhelm-Gedaechtnis-Kirche (Emperor Wilhelm Memorial Church), Berlin.
W roku 2006 był zaangażowany w tworzenie kompozycji Missa Solemnis "Tu es Petrus" na orkiestrę, chór i organy dla Papieża Benedykta XVI z okazji 80. urodzin.
Był zwycięzcą kilku konkursów improwizacji, między innymi Strassburg (1990) and Nuernberg (1992). Pomimo napiętego terminarza koncertowego jest współzałożycielem i nauczycielem w International Altenberg Organ Academy for Improvisation, a jako nauczyciel pracuje także ze studentami innych, międzynarodowych akademii i prowadzi kursy mistrzowskie. Szeroki krąg odbiorców posiadają jego liczne nagrania, również telewizyjne.Repertuar koncertu Wolfganga Seifena, 23 lipca, niedziela, godz. 15:30, bazylika pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku:

Improwizacje
1. Preludium, Adagio i Fuga
(w stylu niemieckiego baroku)
2. Drei Charakterstücke
- Cantilene
- Scherzo
- Arabeske

3. Tryptyk symfoniczny
- Andante/Allegro vivace
- Danse macabre
- Finale


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages