Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Piłkarskie święto w grodzie Kopernika

2017-06-29 12:08:04 (ost. akt: 2017-06-29 12:53:08)
Starosta braniewski Leszek Dziąg wręcza wyróżnienia

Starosta braniewski Leszek Dziąg wręcza wyróżnienia

Autor zdjęcia: Archiwum MKS Frombork.

Dzięki staraniom Młodzieżowego Klubu Sportowego Frombork na czele z prezesem Marcinem Mąką i trenerem Markiem Szpakowskim rozegrano dwa turnieje z udziałem drużyn z rocznika 2010 i młodszych oraz 2007 i młodszych. Turnieje odbyły się na stadionie miejskim przy ul. Młynarskiej i była to jedna z najbardziej masowych imprez sportowych w tej dyscyplinie sportu dla tych grup wiekowych.

Na starcie turnieju z rocznika 2010 i młodszych stanęło siedem zespołów i była to rywalizacja w międzynarodowym wykonaniu. Gośćmi fromborczan były dwa zespoły z Kaliningradu (Rosja). Wyniki w tej grupie wiekowej nie były najważniejsze, chociaż każdy sportowiec zawsze walczy o jak najlepsze osiągnięcie. Rywalami Rosjan byli: gospodarze - MKS Frombork, Polonia Lidzbark Warmiński, Huragan Morąg i Polonia Pasłęk. Rozgrywki w tej grupie prowadzone były systemem "każdy z każdym", a wszyscy piłkarze otrzymali medale.

Na stracie rocznika 2007 i młodszych stanęło jeszcze więcej zespołów - osiem: Kaliningrad I, II, III, Polonia Pasłęk, Dąb Kadyny, Barkas Tolkmicko, Zatoka Braniewo i gospodarze - MKS Frombork. Tutaj klasyfikacja była już prowadzona i z pierwszego miejsca cieszyli się goście - Kaliningrad I. Za nimi została sklasyfikowana Polonia Pasłęk, a brązowy medal wywalczył Kaliningrad III. Także w tej grupie wiekowej wszyscy otrzymali medale, a najlepsze zespoły puchary, których fundatorem był starosta braniewski Leszek Dziąg. Włodarz powiatu braniewskiego także osobiście wręczył puchary. Fundatorem medali była burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska. Dzięki licznej grupie sponsorów, a wśród nich byli: Salon Orange Braniewo, MGOK Frombork, Piekarnia warmińska, Parafia Katedralna we Fromborku ( ks. Jacek Wojtkowski i ks. Krzysztof Narloch), AKAS, Kamil Myszka i Mateusz Sobieszczuk - radni powiatu braniewskiego oraz Paweł Osmański i Piotr Kasza, było co wręczać młodym zawodnikom.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2275512 | 88.220.*.* 29 cze 2017 22:48

  W grupie wiekowej 2010 nie została wymieniona Zatoka Braniewo :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pum #2275406 | 83.23.*.* 29 cze 2017 18:37

   burmistrz i starosta z własnej kieszeni zapłacili za puchary i medale? raczej nie wiec to starostwo i miasto jest fundatorem

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages