Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„Aktywne dzieci – aktywne społeczeństwo”. Zapraszamy na spotkanie

2017-03-23 09:09:51 (ost. akt: 2017-03-23 10:55:28)

Fundacja V4SPORT wraz z Fundacją „Żółty Szalik”, Burmistrzem Braniewa i Burmistrzem Miasta i Gminy Frombork serdecznie zapraszają na seminarium pn. „Aktywne dzieci – aktywne społeczeństwo”, które odbędzie się 23 marca (czwartek) o godz.16.00 - 18.00 w Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej, przy ul. Braniewska 11 we Fromborku.

Sprawność fizyczna polskich dzieci w ciągu ostatnich trzydziestu lat dramatycznie się pogorszyła. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Wykluczenie z aktywności fizycznej dotyka w największym stopniu dzieci z uboższych rodzin i ze wsi (aktywność fizyczna staje się coraz bardziej dobrem i zasobem elitarnym). W ciągu dekady liczba dzieci z nadwagą w Polsce podwoiła się. Z kolei najwięcej 11-latków, siedzących przynajmniej 2h dziennie przez komputerem, to Polacy. 17% dzieci w wieku 11-15 lat ma nadwagę. 80% otyłych nastolatków pozostanie otyłymi w wieku dorosłym.

Organizowanym przez nas seminarium chcielibyśmy rozpocząć dyskusję na temat możliwości przeciwdziałania temu zjawisku. W jego trakcie pragniemy podzielić się z Państwem wynikami z opracowanego polskiego raportu dot. aktywności fizycznej dzieci, który stanowi wkład do międzynarodowego raportu pn. „Report Cards”. Raport został opublikowany i zaprezentowany w listopadzie 2016 r. podczas międzynarodowego szczytu „Aktywne życie dla każdego” (ang. Active Living for All), podczas którego organizacje z 38 krajów zaprezentowały globalny raport dotyczący aktywności fizycznej oraz nastawień prozdrowotnych dzieci i młodzieży z wielu stron świata. Przedmiotowy raport został opracowany w ramach Światowej Koalicji na rzecz Aktywnych – Zdrowych dzieci (ang. Active Healthy Kids Global Alliance). Raport oraz wstępne rekomendacje pomogą w opracowaniu konkretnych i bardzo realnych rozwiązań dot. zwiększenia aktywności fizycznej polskich dzieci, będąc jednocześnie cennym wkładem w międzynarodową współpracę na rzecz walki z problemem bezruchu.

W obliczu powyższych danych, wypracowanie nowego – holistycznego podejścia do aktywności fizycznej, powraca dziś jako jedno z najważniejszych wyzwań społecznych. Należy także zwrócić szczególną uwagę na fundamentalne znaczenie aktywności fizycznej nie tylko w kontekście utrzymania właściwej wagi, ale również w kontekście procesu edukacyjnego od najmłodszych lat. Stąd do udziału w seminarium chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli organu wykonawczego i stanowiącego, a w tym w szczególności osoby odpowiedzialne za obszar sportu, zdrowia i edukacji, dyrekcje i nauczycieli (nie tylko WF) z lokalnych szkół, rodziców, przedstawicieli instytucji sportowych i rekreacyjnych, a także lokalnych organizacji pozarządowych.

Podczas seminarium zostaną poruszone następujące zagadnienia:
1. Niska aktywność fizyczna dzieci i młodzieży jako wyzwanie cywilizacyjne.
2. Wpływ aktywności fizycznej dzieci na wyniki w nauce.
3. Aktywność fizyczna w kontekście aktywności zawodowej.
4. Prezentacja wyników badań (w ramach Active Healthy Kids Global Alliance, w których porównujemy wyniki z 37 innymi krajami z wielu kontynentów).
5. „Jakie są rozwiązania?” - inspiracyjna prezentacja pokazująca różnorodne pomysły konkretnych rozwiązań z wielu zakątków świata (w tym prezentacja dobrych praktyk z kraju i z zagranicy).
6. W zależności od czasu – dyskusja o tym co możemy zrobić tu i teraz.

Fundacja "Żółty Szalik"

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages