środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

We Fromborku policjanci świętowali z mieszkańcami

2016-07-18 10:52:28 (ost. akt: 2016-07-18 11:03:57)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

15 lipca policjanci z braniewskiej jednostki obchodzili Święto Policji. W tym szczególnym dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych dniu, Komendant Powiatowy Policji wręczył nominacje oraz wyróżnienia. Obchody, które w tym roku zaplanowano we Fromborku, zakończyły się festynem, na który zaproszono wszystkich mieszkańców.

W obchodach z okazji Święta Policji, które rozpoczęły się uroczystą mszą w Archikatedrze we Fromborku, uczestniczyli insp. Andrzej Zielonka I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Pan Sławomir Sadowski Vice Wojewoda Warmińsko-Mazurski, podinsp. Edward Szydłowski Komendant Powiatowy Policji w Braniewie, policjanci z powiatu braniewskiego, ich rodziny, przedstawiciele samorządów lokalnych, mediów oraz zaproszeni goście.

Podczas tegorocznego Święta awansowano 32 funkcjonariuszy: 5 w korpusie szeregowych, 11 w korpusie podoficerów, 15 w korpusie aspirantów, 1 w korpusie oficerów młodszych. Wśród nich 6 policjantom udzielone wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Jest to wyróżnienie policjanta, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe.

Święto Policji to szczególny dzień nie tylko dla policjantów, ale i pracowników cywilnych. Podczas uroczystej akademii Komendant Powiatowy Policji podziękował 24 osobom, bez których codzienna służba funkcjonariuszy byłaby niemożliwa. To właśnie codzienność pracowników cywilnych zapewnia funkcjonowania całej jednostki – od przysłowiowej kartki papieru po sprawność sprzętu teleinformatycznego oraz transportowego.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP nadał trzem policjantom Komendy Powiatowej Policji w Braniewie „Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa”. Szczególne odznaczenie otrzymali kom. Tadeusz Telenga , mł. asp. Maciej Suchecki oraz mł. asp. Kamil Nadziejko.

Od kilkunastu lat policjanci oraz pracownicy cywilni dzielą się najcenniejszym darem z potrzebującymi oddając krew. Podczas tegorocznej akademii prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Niebieska Kropla” przy Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie odznaczył dwoje funkcjonariuszy : st. asp. Strzałkowskiego Sebastiana, który otrzymał Srebrny Medal Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi oraz asp. szt. Monikę Stogowską, odznaczoną Brązowym Medalem Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.

Święto Policji to także doskonała okazja, by podziękować tym, którzy każdego roku wspierają działania funkcjonariuszy. Podinsp. Edward Szydłowski wręczył przedstawicielom instytucji, samorządów lokalnych i współpracujących z Policją służb mundurowych upominki, jako dowód uznania za okazaną pomoc w realizacji działań naszych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu oraz za współpracę między służbami w obszarze bezpieczeństwa lokalnego.

Corocznym obchodom Święta Policji towarzyszą turnieje o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie. 3 lipca odbyły się zawody wędkarskie, 9 lipca turniej piłki nożnej, a 12 lipca zawody strzeleckie (to turniej strzelecki dla funkcjonariuszy KPP w Braniewie). Podczas akademii wręczono nagrody zwycięzcom.

W zawodach wędkarskich, w konkurencji o największą ilość złowionych ryb I miejsce Pan Krzysztof Dzięgielewski. Tytuł najlepszego wędkarza policjanta zdobył asp. szt. Sławomir Kwilosz. W piłkarskich szrankach stanęło 7 drużyn reprezentujących Straż Graniczną, 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Straż Ochrony Kolei, Oldboys oraz 2 drużyny policyjne z Elbląga i Braniewa. Po zaciętej walce I miejsce zajęła drużyna – Placówki Straży Granicznej w Braniewie, II miejsce - 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, III miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Najlepszym strzelcem turnieju został Tomasz Woś (KP PSP w Braniewie), najlepszym bramkarzem został sierż. Stachnio Kamil z KPP w Braniewie. W turnieju strzeleckim, w którym brali udział wyłącznie policjanci z terenu powiatu braniewskiego I miejsce zajęła st.sierż. Jolanta Sorkowicz, II miejsce st.post. Maciej Żyłowski, III miejsce mł.asp. Maciej Suchecki.

Uroczysta akademia zakończyła się wystąpieniami zaproszonych gości. Przemówienia okolicznościowe wygłosili – insp. Andrzej Zielonka I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Pan Sławomir Sadowski Vice Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Pan Leszek Dziąg Starosta Braniewski oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

Po części oficjalnej policjanci zaprosili wszystkich do portu we Fromborku, gdzie zorganizowano festyn dla wszystkich mieszkańców. Policjanci oraz służby mundurowe zaprezentowały swój specjalistyczny sprzęt. Zabawę rozpoczęto od pokazu tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych. Następnie widzowie mogli zobaczyć jak podczas interwencji wobec agresywnego mężczyzny zachowują się czworonogi. W trakcie festynu funkcjonariusze, wspierani przez pracowników Miejskiego Domu Kultury we Fromborku zorganizowali wiele konkursów dla dzieci. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód, rywalizowali podczas jazdy hulajnogą, a także sprawdzali jak ciężko utrzymać równowagę chodząc z założonymi alkogoglami. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy button, balon oraz odblaski.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. spinelli #2031040 | 83.25.*.* 22 lip 2016 00:48

    a jakie to cenne nagrody?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages