Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Policyjny przewodnik psów służbowych spotkał się z dziećmi

2016-05-20 10:41:49 (ost. akt: 2016-05-20 11:15:40)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Najmłodsi uczniowie z Fromborka spotkali się z policyjnym przewodnikiem psów służbowych. Funkcjonariusz zaprezentował dzieciom wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności swojego podopiecznego, a także udzielił cennych rad związanych z zachowaniem się podczas ataku agresywnego zwierzęcia.

W ramach prewencyjnej akcji policyjnej ,,Czy psy muszą gryźć?’’ wszystkie szkoły powiatu braniewskiego mogą uczestniczyć w szczególnych spotkaniach.

Na ataki psów narażeni najbardziej są najmłodsi. Z czego to wynika? Maluchy są przecież bardziej ufne i nie potrafią rozróżniać pierwszych sygnałów dawanych przez zwierzę przed atakiem. O tym, jak rozpoznać takie sygnały, a także jak na nie reagować, uczył dzieci z Zespołu Szkół we Fromborku przewodnik psa wraz ze swoim czworonożnym partnerem.

Podczas zajęć funkcjonariusz opowiedział uczniom o specyfice pracy jaką wykonuje oraz o przypadkach, w których psy pomagają policjantom w codziennej służbie.

Największą atrakcją szkolenia był oczywiście sam pies – Zeus, który służy w braniewskiej komendzie. Zeus na co dzień wykorzystywany jest do zadań specjalnych – wyspecjalizowany jest do wyszukiwania narkotyków. Przewodnik zaprezentował uczniom wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności czworonożnego funkcjonariusza. Przekazał również szczegółowe wskazówki dotyczące zachowania się podczas ataku przez agresywne psy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages