Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Szpital we Fromborku na 2 miejscu w grupie szpitali z kontraktem do 29 mln zł

2016-01-29 10:54:17 (ost. akt: 2016-02-01 13:43:57)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

W II Rankingu Szpitali Publicznych 2016, Szpital we Fromborku, w grupie szpitali z kontraktem do 29 mln zł, uplasował się na 2 miejscu.

Oceniając placówki, firma Magellan brała pod uwagę trzy główne elementy: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży, a także dynamikę kontraktu z NFZ. Placówki podzielono na trzy grupy: małe (do 29 mln zł), średnie (pomiędzy 30 a 69 mln zł) i duże szpitale (powyżej 70 mln zł).                  

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna z 28 stycznia 2016: "Bogdan Jussis, dyrektor szpitala psychiatrycznego we Fromborku, liczy na zmianę przepisów. Po pierwsze ma nadzieję ma nadzieję, że wzrośnie dofinansowanie psychiatrii. Po drugie, że będzie promowana opieka środowiskowa. Ich placówka ma możliwość założenia Centrum Zdrowia Psychicznego (to opcje od lat promowane w planach Ministerstwa Zdrowia) , gdzie dla określonego regionu byłyby łóżka stacjonarne, przychodnie i opieka dzienna środowiskowa. Szpital czeka na ogłoszenie konkursów przez NFZ.
To jedyna szansa, inne oszczędności, których dokonali dzięki skrzętnej analizie budżetu, zostały wyczerpane. To do tej pory stanowiło kluczowe narzędzie, dzięki któremu udaje się trzymać budżet w ryzach: drobiazgowa analiza wydatków i przychodów, planowanie inwestycji. Od tak małych pozycji, jak zakup przyborów piśmiennych, po wprowadzeniu informatyzacji. Bogdan Jussis nazywa to ręcznym sterowaniem. To znaczy, że on sam sprawdza i akceptuje wszystkie wydatki. Każdy oddział co miesiąc przedstawia analizę kosztów. Część usług zlecono podmiotom zewnętrznym, zrezygnowano m.in. z własnego laboratorium analitycznego. To w pierwszym roku dało oszczędności na kilkaset tysięcy. Zlikwidowano wewnętrzną pralnie, to także oszczędności. Jednak Jussis podkreśla, że jedna rzecz, której nie zmieni, to kuchnia. Tę mają własną i jeżeli chcą dbać o wizerunek i jakość usług, taka musi zostać. A o to dbają, więc oprócz oszczędności także o to, by przyciągnąć pacjentów.
— Chcielibyśmy płacić więcej, zatrudniać więcej, ale wydatki bez pokrycia grożą utratą płynności i wynikiem finansowym ujemnym, a na to nie możemy pozwolić. Do teraz nam się udaje, by mieć choćby kilka tysięcy na plusie. A to już stanowi różnicę przy małym kontrakcie. Każdą nadwyżkę odkładamy na przyszłe inwestycje".W nawiązaniu do komentarza zamieszczonego pod Waszym artykułem "W II
Rankingu Szpitali Publicznych 2016, Szpital we Fromborku, w grupie szpitali
z kontraktem do 29 mln zł, uplasował się na 2 miejscu"- dotyczącego kosztów
ponoszonych przez Szpital z tytułu korzystania z obiektu uprzejmie
informuję.
Zabudowania szpitala we Fromborku wraz z gruntami o powierzchni 5,4 ha
decyzją Komisji Majątkowej z dnia 22 października 1991 roku zostały
przekazane Diecezji Warmińskiej. Tym samym dokumentem Diecezja Warmińska użyczyła obiekt i całość gruntów nieodpłatnie szpitalowi na jego działalność statutową.

Szpital nadal nie ponosi opłat, na rzecz właściciela tj. Archidiecezji
Warmińskiej, z tytułu użyczenia obiektu. Kosztem, zgodnym z umową, jest
składka na ubezpieczenie obiektu od ognia i innych zdarzeń losowych. W
umowie użyczenia Szpital zobowiązany został do używania przedmiotu umowy wyłącznie w zakresie ochrony zdrowia, pokrywania niezbędnych kosztów utrzymania obiektu i terenu przyległego, ponoszenia opłat i lokalnych
podatków. Prace remontowe, z wyjątkiem prac związanych ze zwykłym używaniem rzeczy, dokonywane są w porozumieniu z Archidiecezją Warmińską.

Obecna umowa użyczenia obowiązuje do dnia 21 października 2021 roku.

Bogdan Jussis
Dyrektor SPSP ZOZ we Fromborku

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. braniewiak #1919808 | 109.197.*.* 29 sty 2016 13:52

    Proszę dokładnie napisać ile MY podatnicy płacimy Kurii Biskupiej za dzierżawę tego budynku,który cały czas od wojny jest utrzymywany z NASZYCH pieniędzy i był remontowany przez NAS.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages