Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Skatował szczeniaka przywiązanego do drzewa. Dostał wyrok w zawieszeniu

2015-11-26 09:57:06 (ost. akt: 2015-11-26 09:58:46)
Oprawca kopał szczeniaka tak mocno, że doprowadził do złamania kości tylnej miednicznej – kości podudzia zwierzęcia

Oprawca kopał szczeniaka tak mocno, że doprowadził do złamania kości tylnej miednicznej – kości podudzia zwierzęcia

Autor zdjęcia: Archiwum OTOZ Animals

Zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Biedkowa, który skatował szczeniaka przywiązanego do drzewa. Mężczyzna został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby wynoszący trzy lata, orzeczono wobec niego nawiązkę w wysokości 500 zł oraz zakaz posiadania zwierząt domowych przez okres trzech lat.

— OTOZ Animals występowało w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego — mówi Monika Hyńko, inspektor ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals. — Wyrok zapadł 20 listopada tego roku, nie jest jeszcze prawomocny. Była to trudna sprawa, ponieważ niektórzy świadkowie zaczęli się wycofywać z wcześniejszych zeznań. Dzięki żmudnej i dokładnej pracy braniewskiej prokuratury, Sędzia Sądu Rejonowego w Braniewie uznał sprawcę pobicia szczeniaka za winnego.

Przypomnijmy: w czerwcu 2014 r. były mieszkaniec Braniewa, przebywając u swojej konkubiny w miejscowości Biedkowo Osada (Gmina Frombork) skatował półrocznego szczeniaka. Pies należał do nieobecnych w tym czasie w Polsce rodziców konkubiny. Zwierzę w momencie maltretowania przebywało w ogródku babci konkubiny i było przywiązane do drzewa, nie miało więc możliwości ucieczki.
Oprawca kopał szczeniaka tak mocno, że doprowadził do złamania kości tylnej miednicznej – kości podudzia zwierzęcia.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages