środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo...'' - policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie przejść przez pasy

2015-09-21 10:48:50 (ost. akt: 2015-09-21 10:55:51)
Najpierw funkcjonariusz uczył dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, udzielił instruktażu, a chwilę później przyszedł czas na sprawdzian umiejętności. Policjant czujnym okiem obserwował czy najmłodsi przekładają wiedzę na praktykę.

Najpierw funkcjonariusz uczył dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, udzielił instruktażu, a chwilę później przyszedł czas na sprawdzian umiejętności. Policjant czujnym okiem obserwował czy najmłodsi przekładają wiedzę na praktykę.

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią szybciej zapada zmrok. Ten okres jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych. By ustrzec dzieci od zagrożeń policjanci, jak co roku, uczą najmłodszych bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Funkcjonariusze wciąż apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy szkół i przedszkoli.

,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo'' – właśnie od tych słów zajęcia rozpoczęły dzieci z Zespołu Szkół we Fromborku. Prowadzącym lekcję okazał się dzielnicowy. Najpierw funkcjonariusz uczył dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, udzielił instruktażu, a chwilę później przyszedł czas na sprawdzian umiejętności. Policjant czujnym okiem obserwował czy najmłodsi przekładają wiedzę na praktykę.

To nie jedyne działania, jakie podejmują funkcjonariusze, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Podczas, gdy dzielnicowi odwiedzają najmłodszych w szkołach, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania na ulicach i w rejonach szkół. Od rana funkcjonariusze kontrolują autobusy dowożące dzieci. Policjanci sprawdzają nie tylko stan trzeźwości kierowców, ale także poddają kontroli stan techniczny pojazdów.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. handlowiec #1819774 | 77.254.*.* 22 wrz 2015 10:51

  ,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo...'' i już jesteś w Biedronce

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hryzy #1819595 | 81.15.*.* 21 wrz 2015 22:19

  W tv łysy facet chyba milycyant, może przebieraniec, mundur miał...końko.., namiętnie gadał, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo będąc...na chodniku trawie czy na jezdni, wprawdzie nie mówił dokąd, na cmentarz czy wózek inwalidzki. 20 lat ogłupiania społeczeństwa przynosi „wymierne efekty”

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. FAGOT22 #1819289 | 80.52.*.* 21 wrz 2015 13:38

  Budują za 4 miliony nowy rynek , a nie ma pieniędzy na bezpieczeństwo . Malowanie pasów to koszt około 10 tys. zł . Hipokryzja do kwadratu !!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. dera #1819285 | 80.52.*.* 21 wrz 2015 13:34

  Niech lepiej pomalują niewidoczne pasy na asfalcie , które były malowane 15 lat temu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zeb64 #1819280 | 80.52.*.* 21 wrz 2015 13:30

  Policja powinna ścigać bandytów , a nie uczyć dzieci przechodzenia przez pasy . Od tego są rodzice i nauczyciele. Chyba ,że tylko do tego się nadają

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages