Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

We Fromborku wystąpią Marco Lo Muscio i John Hackett

2015-08-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-08-06 11:13:55)

We Fromborku wystąpią Marco Lo Muscio i John Hackett

We Fromborku wystąpią Marco Lo Muscio i John Hackett

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP i Św. Andrzeja we Fromborku, Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Miasto i Gmina Frombork zapraszają na 48. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Koncerty odbywają się w kolejne wakacyjne niedziele od 19 lipca do 16 sierpnia o godzinie 14:15 w bazylice archikatedralnej we Fromborku.

9 sierpnia we Fromborku wystąpią Marco Lo Muscio i John Hackett.
Marco Lo Muscio jest jednym z najbardziej wszechstronnych muzyków swojego pokolenia. Organista, pianista i kompozytor. Współpracuje z Johnem Hackettem i Stevem Hackettem (byłym gitarzystą zespołu Genesis). Z najwyższym wyróżnieniem Cum Laude ukończył klasę fortepianu na akademii „Licinio Refice”, w klasie Maestro Tonino Maiorani. Następnie pod kierunkiem wybitnego pianisty Sergio Fiorentino z najwyższym wyróżnieniem ukończył studia podyplomowe na akademii „Bartolomeo Cristofori”. Ponadto posiada dyplom z pedagogoki, uzyskany pod kierunkiem prof. Giulio Sforza (uniwersytet “Rome Tre”) oraz w klasie organów prof. Jamesa Edwarda Goettsche. Do tej pory wykonał ponad 700 koncertów (organwych i fortepianowych) w najważniejszych centrach muzycznych Europy, jak i w Rosji i w USA (Nowy Jork, Boston, Moskwa, St. Petersburg, Londyn, Oxford, Cambridge, Lipsk, Paryż, Rzym i kraje skandynawskie). Kompozycje Marco Lo Muscio publikowane są przez włoskie wydawnictwo “Erreffe Musica” i wykonywane na całym świecie (Europa, Rosja, Singapur, Australia, Nowa Zelandia, Afryka Południowa, USA) przez tak znakomitych wykonawców jak: Christopher Herrick, Thomas Trotter, Kevin Bowyer, David Briggs, John Scott, Roger Sayer, Stephen Farr, Andrew Canning, Aivars Kalejs, Alessandro Bianchi, Massimo Nosetti, Martin Setchell, Michael Eckerle, Willibald Guggenmos, Fredrik Sixten, Carson Cooman, Colin Walsh. Nagrania artysty były prezentowane na antenach: Radia Watykańskiego, BBC, TV2000, TV Russia. Od 2004 roku Marco Lo Muscio jest dyerektorem artystycznym festiwalu International Summer Organ Festival in Rome. Od 2013 roku nagrywa na słynnej brytyjskiej firmy fonograficznej Priory Records, w ramach serii Great European Organs.

John Hackett, wybitny artysta, znany w świecie muzycznym z charakterystycznego brzmienia fletu. Jest jednym z niewielu flecistów świata grającym na flecie typu vertical. Gitarzysta, wokalista i kompozytor. Absolwent Sheffield University. Brat Steve’a Hacketta, byłego gitarzysty grupy Genesis. Współpracował z Anthony Phillipsem przy jego pierwszym albumie The Geese and the Ghost oraz ze swym bratem przy albumach Voyage of the Acolyte, Spectral Morning, Please Don’t Touch, Defector. Współpraca ta zaowocowała kolejnymi nagraniami i koncertami w Wielkiej Brytanii, w USA i w Europie. Jednocześnie kontynuował studia pod kierunkiem Edwarda Becketta i Davida Butta. Dołączył też do English Flute Quartet, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii (w tym koncert w słynnym Purcell Room). W swoim dorobku ma pięć albumów nagranych solo i w duetach. W 2000 roku Camino Records wydało płytę Sketches of Satie Johna i Steve’a Hackett, wybraną przez Nicka Bailey’a z Classic FM albumem miesiąca. Kolejnym albumem była Velvet Afternoon (nagrana z pianistką Sally Goodworth) z kompozycjami Steve’a Hacketta. Rok 2005 przyniósł wydanie płyty z muzyką rockową Checking Out of London (ze słowami Nicka Clabburna), która otrzymała pięć gwiazdek magazynu Record Collector. Artysta w swoim dorobku posiada eksperymentalny, muzyczno – taneczny, album Red Planet Rhythm (z Moodi Drury). Kolejnym albumem w karierze artysty był album z jego kompozycjami Prelude to Summer (z udziałem Steve’a Hacketta i Chrisa Glassfielda). Koncertował z Steve Hackett Acoustic Trio w USA, Japonii i w Europie. W ostatnich latach wielokrotnie koncertował z włoskim organistą Marco Lo Muscio w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, prezentując unikalną mieszankę muzyki klasycznej i progresywnej. Regularnie koncertuje z gitarzystą klasycznym Nickiem Fletcherem.

Program koncertu:

Marco Lo Muscio (Włochy), organy
John Hackett (Wielka Brytania), flet

Giulio Caccini (1546-1618)
Preludium f-moll Ave Maria

Johann Heinrich Buttstett (1666-1727)
Preludiim i Capriccio d-moll*

Christoph Willibald Gluck (1714-1787)
Minuet and Dance of the Blessed Spirits

Georg Philipp Telemann (1681-1767)
Sonata F-dur (Vivace -Largo – Allegro)

Marco Lo Muscio (1971)
Vocalise n. 3 “To Dauphine”
Canzona “Homage to Todi” (solo organ)
Canone on the name P. I. E. N. Z. A. (solo organ)
Red Pedal Solo (solo organ)

Claude Debuss (1862-1918)
Romance

John Hackett (*1955)
Galadriel's Memories

Marco Lo Muscio (*1971)
Visions from Minas Tirith: The White Tree:
Appearances of the White Town
The White Tree
The Words of Gandalf
The Steward of Gondor
Dance of the Victory
Fanfare and Finale

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #1790943 | 83.23.*.* 8 sie 2015 22:41

    A co sie stało z artykułem o dniach Fromborka?Niewygodne komentarze były????

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages