Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

We Fromborku wystąpi Maciej Zakrzewski

2015-07-30 10:00:00 (ost. akt: 2015-07-30 10:58:06)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP i Św. Andrzeja we Fromborku, Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Miasto i Gmina Frombork zapraszają na 48. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Koncerty będą się odbywały w kolejne wakacyjne niedziele od 19 lipca do 16 sierpnia o godzinie 14:15 w bazylice archikatedralnej we Fromborku.

2 sierpnia we Fromborku wystąpi Maciej Zakrzewski (organy). Muzyk w 2012 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys. Brał udział w wielu konkursach organowych i kompozytorskich. Jest laureatem I miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka (Gdańsk 2009), oraz IV miejsca na konkursie „Premio Elvira di Renna” w Pontecagnano- Faiano (Włochy 2008). W roku 2010 otrzymał „Złoty Laur Młodego Organisty” na XXXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Brał udział w kursach mistrzowskich- interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez M. Hoselbecka, P. van Dijka, O. Latry, H. Deustcha, W. Zerera, F. Hauk'a, L. Ghielmi, P. D. Peretti; improwizacji pod kierunkiem P. Pincemailla, T. A. Nowaka.
Współpracuje m. in. z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną PROGRESS oraz chórem kameralnym „Discantus”, z którym dokonał nagrania „Mszy Kaszubskiej” Michała Sławeckiego. Brał udział w nagraniu Sonat kościelnych Mozarta, prowadzonym przez Maxima Vengerova. Posiada w swym dorobku także płytę z nagraniem dzieł Liszta i Widora na Organach Archikatedry w Oliwie. Pracuje na stanowisku asystenta klasy organów w gdańskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Jest organistą mszy św. radiowych transmitowanych przez radio PLUS z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku. W roku 2009 był nominowany do nagrody miasta Gdańska „Młodzi Twórcy Kultury”, a rok później do nagrody „Gryfa Pomorskiego” w kategorii „Pomorska Nadzieja Artystyczna”.


Program koncertu
César Franck (1822-1890)
Trois pieces pour Grand Orgue:
- Fantasie a-moll
- Cantabile
- Piece heroique

Alexandre Guilmant (1837-1911)
I Sonata d- moll op. 42:
- Introduction et Allegro
- Pastorale
- Finale

Terminarz wszystkich koncertów festiwalowych:
- 2.08 — Maciej Zakrzewski, organy
- 9.08 — Marco Lo Muscio (Włochy), organy,
John Hackett (Wielka Brytania), flet
- 16.08 — Manuel Rodríguez Solana (Hiszpania), organy,
Marc Monzonis CompaĖó (Hiszpania), Trąbka

Dyrektor artystyczny — prof. Roman Perucki
Dyrektor festiwalu — Arkadiusz Popławski


Bilety:
Normalny — 15 zł
Ulgowy — 10 zł

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. spinelli #1788024 | 83.23.*.* 3 sie 2015 15:45

  koncerty nie są już takie same...nowy szaman nie jest w stanie poprowadzić wszystkiego tak jak poprzednicy...jak zabraknie słuchaczy zaprosi koleżanki z kółka różańcowego i ponownie będzie pełne obłożenie

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lol #1787378 | 83.21.*.* 2 sie 2015 12:24

  o jezu....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages