środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ewelina Ślepokura dyrektorką MGOK

2015-04-29 14:46:07 (ost. akt: 2015-04-29 14:51:05)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Burmistrz Fromborka Małgorzata Wrońska ogłosiła konkurs na dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Fromborku. Według komisji konkursowej najlepszym kandydatem na to stanowisko była Ewelina Ślepokura. Mieszkanka Pieniężna od 15 kwietnia pełni obowiązki dyrektora we fromborskiej placówce kulturalnej.

Poprzednim dyrektorem MGOK we Fromborku był  Henryk Horbacz. Małgorzata Wrońska, burmistrz Fromborka mówi, że został zwolniony ze względu na nieprawidłowości.
— Po kontrolach finansowych oraz dokumentacji ośrodka stwierdzono wiele nieprawidłowości — mówi Małgorzata Wrońska, burmistrz Fromborka. — Pan Horbacz nie stosował się do zaleceń pokontrolnych i uznałam, że nasza współpraca powinna się zakończyć.
 
O fotel dyrektora ubiegało się 5 osób. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap polegał na weryfikacji ofert pod względem formalnym i merytorycznym dokumentów. Do drugiego etapu przeszły dwie osoby: Katarzyna Keller-Gierko oraz Ewelina Ślepokura. W skład komisji konkursowej powołano 3 pracowników Urzędu Miasta i Gminy, Dyrektor Zespołu Szkół we Fromborku oraz przewodniczącą Komisji Oświatowej.

Osoba ubiegająca się o stanowisko dyrektora musiała mieć wykształcenie wyższe, preferowano kierunki artystyczne, ekonomiczne i prawnicze. Ważny był też co najmniej 5-letni staż pracy oraz doświadczenie i osiągnięcia związane z działalnością w zakresie kultury. Liczyła się znajomość funkcjonowania instytucji kultury oraz predyspozycje do organizowania i prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych związanych z działalnością kulturalną, sportową i twórczością artystyczną. Według komisji pani Ewelina te wymagania spełniła.
— Pani Ewelina Ślepokura spełniła wszystkie wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze — mówi Wrońska. — Najlepiej zaprezentowała się Komisji Konkursowej. Posiada odpowiednie wykształcenie, przygotowanie teoretyczne i częściowo praktyczne do stanowiska dyrektora naszego MGOK.
 
 
Ewelina Ślepokura ma 27 lat, z wykształcenia jest kulturoznawcą, europeistą, specjalistą w pozyskiwaniu funduszy unijnych, obecnie studentką podyplomowych studiów menedżerskich. Dotychczas pracowała jako menadżer kultury w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Arado #1726320 | 80.52.*.* 1 maj 2015 13:32

  Nie wiem, skąd informacja o tym, że ma nie być w tym roku Dni Fromborka? Natomiast niepojąca jest wiadomość, że nie ma już być Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ! Drugi najstarszy, nieprzerwanie trwający (po Oliwie) festiwal organowy w Polsce zakończył żywot. Pięćdziesiąt lat tradycji !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. logan #1725977 | 88.220.*.* 1 maj 2015 00:21

  legalny konkurs, wybor, coś się jednak zmienia:)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xyz #1725259 | 83.11.*.* 30 kwi 2015 07:31

   Pieniężno jej nie chciało, a Frombork wszystkich przyjmuje "po układach".

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. szkodaa #1725193 | 77.249.*.* 29 kwi 2015 23:19

   Szkoda, ze nie wybrano Pani Aldony Bumażnik ;/

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mieszkaniec #1725187 | 83.25.*.* 29 kwi 2015 23:10

   Szkoda tylko że nie będzie Dni Fromborka w tym roku bo mogła by pokazać czy to był dobry wybór.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages