środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Płonęły baloty słomy między Fromborkiem a Bogdanami

2015-03-15 18:40:48 (ost. akt: 2015-03-15 20:14:16)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

W sobotę, 14 marca, około godz. 15 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze balotów słomy w pobliżu drogi powiatowej Frombork - Bogdany. Kilkadziesiąt sztuk balotów zgromadzonych było na pobliskim polu. W chwili przyjazdu na miejsce pierwszych pojazdów gaśniczych ogniem objęta była cała sterta balotów.

Czytaj e-wydanie Strażacy oprócz gaszenia pożaru przystąpili do usuwania częściowych zniszczonych przez ogień balotów, rozgarnięcia przy wykorzystaniu bosaków oraz wideł. W działaniach wykorzystano również ciągnik rolniczy, który rozwoził baloty. Ze względu na rozmiar pożaru strażacy dowozili wodę do celów gaśniczych z Fromborka, gdzie pobierana była z miejskiej sieci hydrantowej. W działaniach gaśniczych uczestniczyli strażacy-ochotnicy z jednostek OSP Frombork, Wielkie Wierzno, Jędrychowo, Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej z Braniewa. Działania gaśnicze trwały ponad trzy godziny.

Tego samego dnia strażacy zmagali się z groźnym pożarem nieużytków w pobliżu miejscowości Baranówka w gm. Frombork. Na miejscu pracowali strażacy PSP oraz OSP z Fromborka, Wielkiego Wierzna, Jędrychowa, Starego Siedliska i Braniewa.

W niedzielę strażacy-ochotnicy z terenu miasta i gminy Frombork ponownie zostali wezwani na pogorzelisko w celu dogaszenia tlących się balotów słomy. Działania gaśnicze trwały około dwóch godzin.
st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Dziennik Elbląski

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DDDDDDDD #1691279 | 83.23.*.* 16 mar 2015 21:06

  DZIWNE TE POŻARY ???????KTO NA TYM ZYSKUJE???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages