Szczęście po stronie lidera

2014-11-06 13:07:27(ost. akt: 2014-11-06 13:08:29)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W ostatniej kolejce rundy jesiennej ligi okręgowej grupy drugiej Zalew Frombork przegrał na własnym boisku z Unią Susz-mistrzem pierwszej rundy. Z przebiegu gry gospodarze nie zasłużyli na porażkę.
Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 3 min. po rzucie rożnym Niedużak trafił główką do siatki i było 1:0 dla Zalewu. Kilka minut później od poprzeczki fromborczan ratuje poprzeczka. W 30 min. brak pressingu w linii defensywy kosztował fromborczan utratę bramki. Po zmianie stron inicjatywę nadal posiadają gospodarze, jednak w 50 min. po kontrze rywali i strzale z ostrego kąta Unia wyszła na prowadzenie. Nieco później Łukasz Wolak grający kolektywnie, zamiast sam strzelać, próbował znaleźć w polu karnym lepiej ustawionego kolegę i nic z tego nie wyszło. Unia jednak nie przez przypadek ( została mistrzem jesieni) jest liderem i umiejętna gra w defensywie nie pozwoliła Zalewowi na zdobycie przynajmniej jednego punktu na który w pełni zasłużyła.

Graliśmy w drugiej połowie praktycznie na jedną bramkę - powiedział po ostatnim gwizdku sędziego kierownik drużyny Marcin Końpa. Co z tego,kiedy punkty pojechały do Susza.

Zalew Frombork - Unia Susz 1:2(1:1)

Bramki: 1:0 - Niedużak (3), 1:1,1:2 - (30,50)

Zalew: Owsiannikow - Gruszka, Niedużak, Uhryn, Bancerek, (60 K.Jakimczuk), R.Jakimczuk, Szpakowski, Jasicki (65 Szczypiński), Wolak, Oleszczuk (68 Wiśniewski), Paszkiewicz.

1. Unia 34 37:12
2. GKS S. 30 31:17
3. Wel 27 19:25
4. Fortuna 24 34:33
5. Tęcza 23 24:18