Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziękowali za plony. Dożynki Gminne w Narusie2014-09-25 12:17:11 (ost. akt: 2014-09-25 12:25:38)

Święto Plonów zgromadziło liczne grono rolników z miasta i gminy Frombork oraz zaproszonych gości 
fot_2 Uroczystą mszą świętą polową w intencji rolników oraz za tegoroczne plony i zbiory rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Gminne


Święto Plonów zgromadziło liczne grono rolników z miasta i gminy Frombork oraz zaproszonych gości 
fot_2 Uroczystą mszą świętą polową w intencji rolników oraz za tegoroczne plony i zbiory rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Gminne


Autor zdjęcia: Jolanta Kosicka

Uroczystą mszą świętą polową w intencji rolników oraz za tegoroczne plony i zbiory rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Gminne, które odbyły się 21 września w Narusie. Dożynki odbyły się na terenie Stadniny Koni. Święto Plonów zgromadziło liczne grono rolników z miasta i gminy Frombork oraz zaproszonych gości. 


Ceremoniał dożynkowy rozpoczął się przekazaniem okazałego bochna chleba dożynkowego przez Starostów Dożynek na ręce burmistrz Małgorzaty Wrońskiej, który specjalnie na tę uroczystość upiekła fromborska piekarnia. 
Małgorzata Wrońska podziękowała wszystkim rolnikom i ich rodzinom za trud pracy na roli, za zebrane plony, będące efektem całorocznej pracy. Uczestnikom Święta Plonów — wszystkim Rolnikom — życzyła wszelkiego dobra, zdrowia i wytrwałości w codziennej pracy, sprzyjających warunków atmosferycznych oraz satysfakcji z jej gospodarczych rezultatów. Aby ich trudny i piękny zawód był z należytą godnością doceniany i szanowany.


Podczas uroczystości dożynkowych trzech rolników otrzymało Honorowe Odznaki za Zasługi dla Rolnictwa nadane na wniosek Burmistrz przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznaki za wzorowe prowadzenie swoich gospodarstw rodzinnych oraz wdrażanie nowoczesnych metod gospodarowania otrzymali: Kazimierz Guściora z Jędrychowa, Zbigniew Łukaszuk z Ronina oraz Mirosław Sołoduch z Krzyżewa. 


Uroczystość była jak co roku okazją do zaprezentowania wieńców i stroików dożynkowych. Tradycyjnie jak co roku pięknej oryginalnej prezentacji płodów rolnych na placu dożynkowym z tegorocznych zbiorów wykonała wraz z mieszkańcami Narusy Longina Woelky. Wszyscy autorzy włożyli w ich wykonanie dużo pracy i serca. Artystyczną oprawą uroczystości dożynkowych był występ zespołu Warmianki i Węgrzyny oraz młodzieży gimnazjalnej. Do tańca i zabawy przygrywał zespół FIRE.


W trakcie uroczystości odbyły się również liczne licytacje przeprowadzone przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Henryka Horbacza. I tak uczestnicy licytacji wygrywali m. in. worki drewna opałowego i kominkowego, karnety rodzinne na basen, darmowe obiady w restauracjach dla dwóch osób, przegląd techniczny auta, przetwory rybne, pizze, jazdy na lonży, darmowe usługi fryzjerskie, czy też talon zakupowy w zakładzie szklarskim.
 W trakcie dożynek nie zabrakło sutego poczęstunku dla uczestników dożynek i zgromadzonych mieszkańców. Pracownicy Ośrodka Kultury zaserwowali wspaniałą zupę ogórkową z kotła, bigos z kwaszonej kapusty, sałatkę warzywną i pieczone kiełbaski na ognisku. Nie zabrakło również słodkości i ciast upieczonych przez miejscowe gospodynie. Można też było zakupić wędzone kiełbasy i wędliny, sery, miody i nalewki na stoisku wystawionym przez Gospodarstwo Ekologiczne z Jeżewa, którego właściciel na dożynki w Narusie przyjechał aż z województwa kujawsko-pomorskiego. Niezwykłą atrakcją dla dzieci były przejażdżki kucykami ze Stadniny Koni Narusa, dmuchany zamek-zjeżdżalnia, skoki na bandżi, czy stoisko, na którym można było pomalować sobie twarz.


Święto plonów zakończyło się zabawą taneczną przy skocznych dźwiękach zespołu FIRE, który zabawiał publiczność do późnych godzin wieczornych.


Organizatorem święta plonów był Urząd Miasta i Gminy, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku i Sołectwo Narusa. 
          
                                               

Jolanta Kosicka


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
       
        
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (161) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A B #1521494 | 83.23.*.* 26 paź 2014 12:13

  OTÓŻ TO......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #1521442 | 79.188.*.* 26 paź 2014 11:16

  NARESZCIE AB!!! Trochę zmądrzałeś!!! Lepiej późno niż wcale!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xyz #1521213 | 83.23.*.* 26 paź 2014 08:26

  do AB. Zgadzam się z tobą, "że myślenie nie jest TWOJĄ najmocniejszą stroną"!!! ....a o programie wyborczym p.W nadal nic nie napisałeś/napisałaś!!! Nadal odwracanie "kota ogonem" od spraw ważnych, ważniejszych, NAJWAŻNIEJSZYCH DLA FROMBORKA I GMINY!!! Gratuluję inteligencji, a raczej jej BRAKU!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. A B #1521168 | 83.23.*.* 26 paź 2014 07:39

   Ależ jesteś wolno myślący i błyskotliwy ,rozumiem że myślenie nie jest najmocniejszą stroną ??NO cóż nie każdy może poszczycić się ROZUMEM.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #1521147 | 83.23.*.* 26 paź 2014 07:10

   do AB. Wyszło szydło z worka! Raczej słoma z butów wyszła hahaha. Mamy rozwiązanie zagadki! AB to osoba, którą zwolniła p.L,a której pracę obiecała p.W!!! Tylko niech AB nie będzie taki pewny, bo p.W rzuca obietnicami jak pustymi frazesami!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (161)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages