Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wystąpi Orkiestra Wojsk Lądowych i Andrzej Chorosiński

2014-08-22 14:07:30 (ost. akt: 2014-08-22 14:08:59)

Każdego roku przed publicznością zebraną we fromborskiej archikatedrze występują znani muzycy, grający nie tylko na organach

Każdego roku przed publicznością zebraną we fromborskiej archikatedrze występują znani muzycy, grający nie tylko na organach

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Fundacja na Rzecz Warmii i Mazur przy współpracy Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku i Muzeum Archidiecezji Warmińskiej zapraszają na 47. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.

Koncerty odbywały się co niedzielę o godz. 14.15 we fromborskiej archikatedrze. W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni finałowy koncert. Wystąpi Orkiestra Wojsk Lądowych w Elblągu pod dyr. Macieja Skrzypczaka Andrzej Chorosiński (organy, Polska).

Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: normalny 15,00 zł, ulgowy 10,00 zł,

Patronat: ks. Arcybiskup Warmiński dr Wojciech Ziemba Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.

O artyście :
Andrzej Chorosiński naukę gry na organach rozpoczął w klasie prof. Stanisława Możdżonka, w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, które ukończył z wyróżnieniem w roku 1967. W tym też roku rozpoczął studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, które ukończył z wyróżnieniem w 1972. W latach 1969-1974 odbył studia kompozytorskie pod kierunkiem Tadeusza Paciorkiewicza. W 1972 uczestniczył w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Floor Peetersa w Belgii. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.
Andrzej Chorosiński koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Korei Południowej i Japonii. Występował w wielu renomowanych miejscach jak: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Konserthuset w Sztokholmie, w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, katedrze Notre Dame w Paryżu, Kingís College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie, czy katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox.
Znaczące miejsce w działalności Andrzeja Chorosińskiego zajmuje praca pedagogiczna. W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów Akademii Muzycznej w Warszawie oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. abado #1477196 | 80.52.*.* 4 wrz 2014 21:52

  "Gax" - tak Ci trudno zrozumieć, że bycie na finałowym koncercie Festiwalu to nie jest prywatna sprawa Pani Burmistrz??? Festiwal to wizytówka Fromborka nie tylko w Polsce. A Panią Burmistrz interesuje tylko pozostawanie w stanie zatrudnienia za osiem tysięcy miesięcznie (aby nie było - brutto).

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gax #1476995 | 93.105.*.* 4 wrz 2014 17:51

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Do abado - nie czepiaj się Burmistrz myślisz że nie ma ważniejszych spraw jak biegać po koncertach? Wystarczy że poprzedniczka uczestniczy.

 3. abado #1476622 | 80.52.*.* 4 wrz 2014 10:11

  Pani Burmistrz nie raczyła zaszczycić swoją obecnością koncertu. Grosza nie dała to i nie przyszła. Co ją obchodzi kultura, prawda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mlop #1469037 | 81.15.*.* 25 sie 2014 10:21

  Koncert był bardzo udany, orkiestra wojskowa była rewelacyjna, żadnych pożegnań nie było, nie wymyślajcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Asan #1467802 | 80.52.*.* 23 sie 2014 11:14

  Ale których organizatorów? Konkretnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages