Zalew pierwszym liderem grupy drugiej

2014-08-13 10:02:30 (ost. akt: 2014-08-13 10:05:37)
Zalew Frombork po meczu z Concordią II

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Pięknym akcentem rozpoczęli nowy sezon piłkarze Zalewu Frombork. Zespół grającego trenera Rafała Jakimczuka w pierwszej kolejce pokonał rezerwy Concordii Elbląg 6:1 i w ten sposób objął przodownictwo.

Zalew Frombork przystąpił do meczu wzmocniony dwoma piłkarzami III-ligowego Barkasu Tolkmicko ( obecnie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), wychowankami Zatoki Braniewo Łukaszem Wolakiem i grającym trenerem Rafałem Jakimczukiem.

Goście nie tylko się spóźnili, ale jeszcze mieli na dodatek kłopoty ze składem. W 35 minucie na skutek kontuzji boisko opuścił pomocnik gości i od tej chwili elblążanie grali w dziesiątkę,gdyż nie mieli na ławce rezerwowych żadnego zawodnika. Gospodarze objęli prowadzenie już w 6 min. Po faulu na Rafale Jakimczuku sędzia podyktował rzut karny, a jego pewnym egzekutorem był Paszkiewicz. W 9 min Łukasz Wolak z bliska podwyższył na 2:0. W 18 min. kapitan zespołu Zalewu Przemysław Gruszka główką ustalił wynik do przerwy. Goście mieli tylko jedną okazję,kiedy to z piłką minął się w 34 min. Dariusz Ruczyński. Bramkarz Zalewu popełnił kiks, ale napastnik Concordii nie potrafił dogonić futbolówki. Do przerwy gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ale zabrakło precyzji w polu karnym Concordii II.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zalew przeważał, a Concordia kontrowała, ale nie czyniła to często grając w dziesiątkę. W 51 min. Paszkiewicz po doskonałym podaniu Wolaka podwyższył na 4:0. W 59 min Paszkiewicz zrewanżował się tym samym i Wolak nie miał kłopotu z trafieniem do siatki. W 68 min. Paszkiewicz zdobył swojego trzeciego gola, co oznaczało pół tuzina goli na minus Concordii. Trener Jakimczuk mając w perspektywie mecz z Syreną Młynary dokonał aż czterech zmian, co osłabiło ofensywę fromborczan, chociaż okazji do strzelenia kolejnych bramek nie brakowało. Rywale zdobyli honorowego gola w 85 min. nie bez winy obrońców Zalewu, a od utraty drugiej bramki gospodarzy uratowała poprzeczka.

Zalew: Ruczyński - Bancerek, Gruszka, Niedużak, Uhryn, R. Jakimczuk (59-Jasicki), Szpakowski, Blumerski (66 Oleszczuk), Wolak (75 Jeziorski), Paszkiewicz (69 Sikorski).

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna