Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„ I Piknik Strażacki – Bezpieczne Wakacje”

2014-07-07 12:02:27 (ost. akt: 2014-07-08 09:21:11)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Frombork

W sobotę, 5 lipca we Fromborku w pobliżu Zalewu Wiślanego odbył się I rodzinny piknik strażacki „Bezpieczne Wakacje”.

Wspaniała pogoda, liczne atrakcje i wiele radości szczególnie u najmłodszych uczestników pikniku stanowiło najlepszą nagrodę dla organizatorów. Młodzież zrzeszona w jednostce OSP z Fromborka miała możliwość zaprezentowania swoim rodzicom nabytych umiejętności w rozwinięciu bojowym. Panowała wspaniała zabawa w plenerze, dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchanego zamku, kul wodnych i trampolin oraz uczestniczyły w różnych konkursach otrzymując nagrody.

Dużym zainteresowania wśród najmłodszych cieszyły się pojazdy straży pożarnej licznie prezentowane na pikniku w tym podróż strażackim podnośnikiem oraz możliwość popływania z wykorzystaniem jednostki pływającej strażaków ochotników z Braniewa czy też przejażdżka policyjnym quadem. Gry i zabawy, licznie wystawione atrakcje dla najmłodszych, możliwość skorzystania z posiłku przygotowanego w kuchni strażackiej, zabawa fantowa oraz występy zespołów cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz osób odwiedzających gród kopernikowski. W trakcie trwania pikniku pięcioosobowe drużyny z jednostek OSP uczestniczyły w konkurencjach sportowych takich jak rzut butem strażackim do celu, skoki w workach, bieg narciarski oraz napełnianie na czas nalewaków wodą z hydronetek. Zmagania sprawiły dużo śmiechu i radości zwłaszcza u najmłodszych. Wszystkie drużyny otrzymały nagrodę rzeczową - piłkę do gry, natomiast trzy pierwsze miejsca tj. OSP Wielkie Wierzno, OSP Frombork i OSP Braniewo dodatkowo uhonorowano pamiątkowym pucharem. Na scenie wystąpił młodzieżowy zespół "Bolo" ze szkoły muzycznej YAMAHA oraz muzycy z braniewskiego zespołu „FIRE”.

Koce i dobry nastrój gwarantowały wspaniały sobotni odpoczynek wśród uczestników i osób odwiedzających strażacki piknik. Ogromne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu imprezy należy się: Burmistrz Miasta i Gminy Frombork za powierzenie realizacji zadania publicznego, Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Ochotniczej i Wojskowej Straży Pożarnej z Braniewa, Komisariatowi Policji we Fromborku, MGOK we Fromborku za użyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz dla wszystkich sympatyków i działaczy OSP z miasta i gminy Frombork, którzy wsparli piknik.

dh. Małgorzata Janewicz, st. kpt. I. ŚcibiorekPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gość! #1434131 | 80.55.*.* 8 lip 2014 13:38

  Oby więcej takich atrakcji! Pogoda dopisała, dzieci uśmiechnięte czego chcieć więcej :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kajtek #1433547 | 93.105.*.* 7 lip 2014 17:33

  Naprawdę było fajnie. Jako ojciec dziękuję za wspaniałe atrakcje. Wielkie uznanie Paniom organizatorkom. Żurek i chleb ze smalcem i ogórasami był pyszny

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages