Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Miasto oszczędza na sporcie. Co dalej z „Zalewem”?

2014-03-04 09:07:35 (ost. akt: 2014-03-05 07:32:39)

Drużyna jest znakiem rozpoznawczym miasta

Drużyna jest znakiem rozpoznawczym miasta

Autor zdjęcia: sport.BRbraniewo.pl

— Nie wiadomo jaka będzie przyszłość "Zalewu" — mówi Marcin Końpa, kierownik drużyny Zalewu Frombork.— Planowany budżet starczy tylko na dokończenie rundy wiosennej Seniorów, Juniorów i Trampkarzy młodszych — dodaje. Urząd Miasta uciął im dofinansowanie z 34 na 20 tys. złotych. A wyjazdy na mecze, treningi, dojazdy i sprzęt kosztują. Dla klubu to naprawdę ciężkie czasy.

Jeśli nie znajdą się środki to niestety w czerwcu około 60 zawodników - młodzieży i dzieci z Fromborka, Biedkowa, Baranówki, Wlk. Wierzna, Bogdan i innych okolicznych miejscowości nie będzie mogło uczestniczyć w rozgrywkach w naszym okręgu WMZPN. Jeżeli nie będzie pomocy ze strony władz Zalew Frombork zostanie wycofany z rozgrywek WMZPN. Cała kilkuletnia praca klubu pójdzie w niepamięć.  Praca społeczna działaczy i ludzi związanych z klubem okaże się bezsensowna.
— Jest dobre boisko, są fajni działacze, zawodnicy i dzieci — mówi Końpa. — Jest też pomoc z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury we Fromborku, który bierze na siebie koszty utrzymania budynku. Mowa o kosztach za wodę, prąd oraz dbanie o murawę i cały obiekt. Klub jest za to bardzo wdzięczny.

Drużyna jest znakiem rozpoznawczym miasta
Rozpoczęcie ligi planowane jest na 29 marca meczem we Fromborku z Iławą. Takie wydarzenia sportowe to promocja i wizytówka dla miasta.
— „Zalew”  to niewątpliwie wizytówka dla miasta — wyjaśnia kierownik drużyny. — Frombork odwiedzą także inni. Poza Iławą przyjedzie do nas min. Susz, Radomno, Polonia Iłowo, Zwierzewo i Janowiec Kościelny. To pokazuje, że warto utrzymać klub w takiej formie jak było to dotychczas.

Cięcia są wszędzie
Burmistrz Miasta i Gminy Frombork wyjaśnia, że budżet na 2014 rok jest mniejszy od poprzedniego. Dlatego klub dostał mniej środków.
— Zmniejszenie dofinansowania dla klubu wynika z tego, że budżet na 2014 rok jest zmniejszony o ok. 10 mln. złotych. Cięcia są na każdych poziomach. Nie oszczędzamy tylko na sporcie. Zalew Frombork w stosunku do innych organizacji pozarządowych i tak dostał największą pulę środków na ten rok.

W klubie WMZPN jest zarejestrowanych 160 zawodników.  Z czego czynnie bierze udział ok. 100 we wszystkich grupach. Są to: dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy Fromborka i całej gminy. Ok. 12 zawodników jest z Baranówka. Od dawna związani z klubem i są traktowani jak swoi wychowankowie.

Autor zdjęcia: sport.brbraniewo.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zawiliniak #1344989 | 188.112.*.* 9 mar 2014 13:41

  jozek dobrze napisał,to by było jakies rozwiązanie. i pamiętajcie - Bóg wybacza,ZALEW nigdy !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zalew #1343132 | 217.97.*.* 7 mar 2014 10:34

  Zgadzam się,że środki powinien poszukiwać również klub. Dobrym przykładem jest Gmina Braniewo gdzie pozyskują środki i to duże z 1% podatku jako stowarzyszenie. W Zalewie jedynym społecznikiem jest Rebell, reszta żyruje na jego kasie. Banda przydupasów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. urządnik #1342158 | 77.253.*.* 6 mar 2014 10:16

  Może u Urzędzie kilku niepotrzebnych zwolnić. I jest oszczędność i to jaka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. x #1341943 | 83.11.*.* 5 mar 2014 22:53

   Bardzo dobrze. Szkoda pieniędzy na tych wspaniałych piłkarzy. W całym kraju winno się zlikwidować wspaniale grających.... hi hi hi

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wyborca #1341721 | 87.205.*.* 5 mar 2014 18:45

   Miały być" Przemiany" a kumoterstwo zostaje. co daje się zauważyć w już sekretariacie pani burmistrz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (24)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages