Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Uczniowie upamiętnili rocznicę odzyskania niepodległości

2013-11-14 12:15:43 (ost. akt: 2013-11-14 12:20:19)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 8 listopada w Zespole Szkół we Fromborku uczniowie kl.III Szkoły Podstawowej przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Trzecioklasiści zmierzyli się z trudnym, jak na ich wiek, tematem. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno muzyczny, który przypomniał wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu. Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju. Uczniowie udzielili odpowiedzi na pytania: Co to jest niepodległość? Co to znaczy, że Polska utraciła niepodległość? Jak walczono o jej odzyskanie? Treści wynikające z apelu uświadomiły nam, jak wielką wartością jest niepodległa i wolna Polska.

W akademii wzięli udział zaproszeni goście - pani dyrektor mgr Bożena Szczepanik, wicedyrektor przedszkola mgr Anna Zakrzewska, zespół „WARMIANKI”, przedszkolaki z nauczycielkami z przedszkola „Gwiazdkowe Wzgórze” we Fromborku , uczniowie kl.I-IV wraz z wychowawcami, rodzice, pracownicy obsługi i administracji.

Program przygotowały: Bożena Baniewicz, Monika Horbacz, Teodora Malecka, Agata Stankiewicz, Krystyna Śieniawska,

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piękne były czasy #1252302 | 5.60.*.* 23 lis 2013 21:33

  Fajna kiedyś była szkoła we Fromborku, najlepiej wspominam sadystę Łysego. Nie raz drewniak szedł w ruch. Ale miło też wspominam Kostka szczególnie widząc dziś Łysego jak płaszczy sie przed stonką z rzeszy za którą to Kostka poniewierali i wystawiali na pośmiewisko na apelach. Jak widać historia kołem sie toczy. Co drugi nauczyciel wówczas miał łagodnie mówiąc problem alkoholowy i nezła była beka jak jeden czy drugi zasnął na lekcji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sss #1247167 | 217.97.*.* 18 lis 2013 07:49

  Jaki dobry pomysł. Przecież tak jest od kilu lat

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aja #1244917 | 176.97.*.* 14 lis 2013 20:30

  Uroczysty capstrzyk był podniosły i uroczysty.Udział wojska i orkiestry to dobry pomysł. Gratulacje dla Pani Burmistrz. Tak trzymać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages