Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Pokonali wysokie fale, zimną wodę i własne słabości

2013-08-02 14:36:55 (ost. akt: 2013-08-05 09:17:25)
Pływacy wystartowali ok. godz. 8.00 z Piasków na Mierzei Wiślanej. Asekurowali ich braniewscy strażacy i strażacy ochotnicy oraz fromborska policja i Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej.

Pływacy wystartowali ok. godz. 8.00 z Piasków na Mierzei Wiślanej. Asekurowali ich braniewscy strażacy i strażacy ochotnicy oraz fromborska policja i Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej.

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Andrzej Reginis z Braniewa oraz Paweł Lewicki z Warszawy przepłynęli w piątek (02.08.) Zalew Wiślany. Sztuki tej nie udało się powtórzyć pomysłodawcy zmagań Maciejowi Michalunio z Fromborka, który odległość z Piasków na Mierzei Wiślanej do Fromborka pokonał wpław już 25 lipca.

Pomysłodawcą zmagań był pan Maciej Michalunio z Fromborka. Choć pływać nauczył się zaledwie półtorej roku temu, 25 lipca pokonał wpław ponad dziewięciokilometrowy odcinek z Piasków do Fromborka.

2 sierpnia do pana Macieja dołączyli Andrzej Reginis z Braniewa i Paweł Lewicki z Warszawy.

Pływacy wystartowali ok. godz. 8.00 z Piasków na Mierzei Wiślanej. Asekurowali ich braniewscy strażacy i strażacy ochotnicy oraz fromborska policja i Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej. Warunki były bardzo trudne. Wysokie fale utrudniały zadanie pływakom. Po przepłynięciu kilku kilometrów zrezygnował pomysłodawca zmagań Maciej Michalunio. Jak sam mówił — zabrakło motywacji. W wodzie pozostało dwóch pływaków. Pierwszy z nich — Paweł Lewicki dopłynął na fromborską plaże ok. godz. 12.25, czyli po kilkugodzinnych zmaganiach z wodą i przede wszystkim własnymi słabościami. Gdy dopłynął do brzegu zapowiedział, że ma zamiar wkrótce poprawić ten wynik.

— Co było najtrudniejsze?
— Najgorsze były fale — mówi pan Paweł. — W połowie trasy bałem się także, że temperatura uniemożliwi mi dopłynięcie do celu. Co godzinę przyjmowaliśmy trochę wody i odżywki.

Kilka minut po Pawle Lewickim do brzegu dotarł także Andrzej Reginis.

— Myślałem, że będzie gorzej — mówił pan Andrzej po wyjściu z wody. — Najtrudniejsza była walka z falami. Wystartowałem troszeczkę z marszu, bez przygotowania, dlatego myślałem, że będzie ciężej, ale dopłynąłem. Udało się.

Organizator zmagań choć tym razem nie dopłynął do Fromborka był dumny z kolegów i gratulował im nowego rekordu, ustanowionego przy bardzo niesprzyjających warunkach. Zapowiada także, że to nie koniec zmagań na Zalewie Wiślanym.

— Będą kolejne próby — zapowiada pan Maciej. — Może spróbujemy pokonać dłuższy dystans lub będziemy pływać z Piasków cyklicznie. Jeszcze to przemyślę, ponieważ z naszego punktu widzenia jest to piękna impreza. Nie polecam pływania w zalewie osobom po roku nauki, ale dla zawziętych owszem.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. weteran #1175425 | 87.205.*.* 19 sie 2013 16:22

  Szczere gratulacje Panie Andrzeju, no cóż, są i tacy którzy myślą inaczej...taki świat.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fred #1161241 | 88.220.*.* 4 sie 2013 16:23

  Już wam mówie kto pokrył koszty WY :) i nie płaczcie z tego powodu. oderwijcie się sami od komputera i spróbujcie dokonać takiego wyczynu. GRATULUJE uczestnikom odwagi i wytrzymałości

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. artek #1160867 | 77.101.*.* 3 sie 2013 23:32

   a gdzie foty pływakow?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. szkoda slów #1160181 | 178.56.*.* 2 sie 2013 21:45

   Wnioskuje że za asekuracje tych wszystkich służb zaplacili z własnej kieszeni. Bo nawet za pogotowie wezwane bez tz. przyczyny trzeba płacić z własnej kieszeni a mi nie widzi sie aby z moich podatkow sponsorowano takie bzdety.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-1)

   1. xxxx #1160119 | 80.52.*.* 2 sie 2013 20:33

    kto pokrył koszty asekuracji ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages