Piękny, czerwcowy dzień to wymarzony czas na wycieczkę. Uczniowie klas II i IV Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Fromborku wybrali się do Torunia, by na własne oczy zobaczyć miasto w którym urodził się i wychował patron ich szkoły.
Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie obu klas.
Toruń to piękne miejsce, z duszą i bogatą historią. Jest w nim wiele śladów Mikołaja Kopernika. Są też słynne toruńskie pierniki.
Wrażeń było co nie miara. Uczniowie odwiedzili: Krzywą Wieżę (gdzie próbowali sprawdzić, czy da się przy niej stanąć), Dom Mikołaja Kopernika, pomnik wielkiego astronoma, Katedrę, słynną fontannę Żabkę, stary ratusz. Wszystkie atrakcje bardzo się podobały. Zwieńczeniem wycieczki był zakup pamiątek i pierników, które osłodziły drogę powrotną.
Szkoda, że kolejna wycieczka dopiero za rok....
Anna Nocoń i Bożena Baniewicz
Anna Nocoń i Bożena Baniewicz
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez