Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

IV Warmińskie Spotkania z Historią — Oblężenie Fromborka

2013-06-11 09:43:59 (ost. akt: 2013-06-12 13:11:15)
W tym roku przedstawiono inscenizację oblężenia Fromborka

W tym roku przedstawiono inscenizację oblężenia Fromborka

Autor zdjęcia: Archiwum UMiG we Fromborku

Już po raz czwarty Wzgórze Katedralne we Fromborku stało się miejscem inscenizacji historycznej w klimatach średniowiecza pod nazwą Warmińskie Spotkania z Historią - Frombork w czasach Mikołaja Kopernika.

W tym roku przedstawiono inscenizację oblężenia Fromborka, pomiędzy Wieżą Radziejowskiego a Wieżą Kopernika na dziedzińcu katedralnym. Donośne ostrzały z machin oblężniczych, turnieje rycerskie, pokazy walk budziły niemałe zainteresowanie wśród licznie zgromadzonej publiczności. Na rycerzy leciały kamienie, strzały z łuków oraz bełty z kusz. W tym dniu odbyła się również uroczysta Msza św. w Archikatedrze Fromborskiej z udziałem odtwórców, a także wykład Małgorzaty Czupajło „Mikołaj Kopernik i jego astronomia”. Na zakończenie odbył się „Fire Show”.

W tych dniach miały miejsce także manewry i turnieje łucznicze, gry i zabawy historyczne, pokazy i udział w zabawach strzeleckich oraz bieg niewiast. Dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników średniowiecza była możliwość zwiedzenia obozu średniowiecznego oraz jarmark wyrobów wszelakich w ogrodach kanonicznych. Oprócz miodu i kwasu chlebowego zainteresowani mogli nabyć wiele pamiątek z imprezy począwszy od łuków, kusz, mieczy, hełmów i tarcz dla najmłodszych, ubiorów średniowiecznych, a na naczyniach glinianych skończywszy.

Imprezę zorganizowała Fundacja na Rzecz Warmii i Mazur przy współudziale: Warmińskiej Kapituły Katedralnej we Fromborku, Muzeum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu i odtwórców historycznych z: Gdyni, Elbląga, Malborka i Szczytna.

Jolanta Kosicka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages